...:::Punkty Widokowe:::...

 

1.Punkt Widokowy

2.Rezerwat Żubrów

3.O Wisełce

 

Kawcza Góra - jest to pierwsze wzniesienie znajdujące się na wschód od Międzyzdrojów. Góra ta, do której prowadzi nadmorska promenada, może zostać zdobyta w ciągu dwóch kwadransów. Na wysokości 61 metrów znajduje się punkt widokowy. Dla tych, którym nie wystarczy zwykłe podejście na Kawczą Górę pozostawione są stare, zniszczone, drewniane schody od strony plaży prowadzące aż na szczyt. Zabrania się jednak chodzenia po klifach!

Góra Gosań - wzniesienie to odnajdziemy na drodze między Międzyzdrojami, a Wisełką. U podnóża góry jest Parking i oznakowany szlak prowadzący na szczyt. Góra Gosań jest najwyższym punktem polskiego wybrzeża. Mierzy 93 metry wysokości i graniczy bezpośrednio z morzem. Od tysiącleci u stóp tego masywu trwa walka między morzem a lądem. W chwili obecnej w defensywie znajduje się ląd - ubywa go rocznie do 80cm. Widok z tej góry robi wielkie wrażenie.

Świdna Kępa - jest to klif dla wytrwałych. Również znajduje się między Wisełką a Międzyzdrojami jednak jedyną prowadzącą do niego drogą jest plaża. Wycieczkę nie należy planować przy wzburzonym Bałtyku, plaża wtedy jest zalewana po granicę klifu. Zresztą nawet przy spokojnym morzu fragmentami trzeba brodzić podczas omijania powalonych drzew. Wzdłuż granicy fal porozrzucane są wielkie głazy narzutowe. Na samą górę niestety nie można wejść. Wszelkie próby zdobycia szczytu od strony klifu mogą się skończyć zasypaniem.

Zielonka - wzniesienie w Lubiniu. Jest to najatrakcyjniejszy punkt widokowy w Parku. Z jego wierzchołka rozciąga się widok na wody Zalewu Szczecińskiego i rozlewiska Starej Świny. Dopiero tam w pełni widzimy urozmaicone tego terenu. Panorama obejmuje wysokie klify Zalewu Szczecińskiego, dziesiątki małych wysp rozsianych przy ujściu Świny, Jezioro Wicko, Latarnię morską w Świnoujściu wraz z zabudową miasta, kurorty Niemieckie i wiele innych atrakcji. Jest to wzgórze, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Wzgórze nad Jeziorem Turkusowym -znajduje się ono niedaleko Zielonki. Prowadzi na nie szlak łączący Wapnicę i Lubin. Od Jeziora Turkusowego dzieli je jedynie wysoka, niemalże pionowa skarpa. Rozciąga się stamtąd przepiękny widok. U podnóża widać jedno z najpiękniejszych jezior polskich, a nad nim rozciąga się panorama na rozlewiska Jeziora Wicko i na Międzyzdroje.